יישור ג’אנטים

הג’אנטים הם החישוקים עליהם מתלבשים צמיגי הרכב. נסיעה בטוחה תלויה במרכיבים רבים, חלקם תלויים בנו וחלקם ברכב. הג’אנט הוא אחד המרכיבים שיכול להשפיע על אופי הנסיעה והבטיחות. מסיבות שונות הוא יכול להיפגע. בין היתר נסיעה עם פאנצ’ר לאורך קילומטרים ופגיעה כתוצאה מבור בכביש וסיבות אחרות, יובילו לשינוי במבנה של הג’אנט. כתוצאה מכך, הנסיעה תהיה פחות בטוחה והצמיגים יישחקו במהרה והאוויר יבחר מהם.

את הבדיקה של הג’אנטים מומלץ לבצע לאחר פאנצ’ר בגלגל, כניסה לבורות בעוצמה (גם אם אנחנו לא בטוחים שהרכב נפגע) ולאחר תאונה. כיוון שלא כל מקום יודע לבדוק ולתקן ג’אנטים, לא תמיד חלק זה מקבל את תשומת הלב הנדרשת לנסיעה בטוחה.

הסכנה שטמונה בג’אנט עקום

כולנו צריכים לשאוף לנהיגה בטוחה ברכב בטוח. הטסט השנתי המתבצע ברכב נועד לבחון את תקינות הרכב, אך ברגע שיש לנו חשד שהרכב לא נוסע כהרגלו, עלינו ליזום את הבדיקה. אנשים אשר נוסעים ברכב אשר ג’אנט או ג’אנטים שלו עקומים, יכולים לחוש רעידות בהגה או ברכב בזמן נהיגה. כמו כן, המצב יכול להוביל לאובדן אוויר בגלגלים.

נסיעה עם ג’אנט עקום עלולה להפחית את יכולת השליטה שלנו, בנסיעה רגילה או מהירה. בנוסף, בשל התנודות של הגלגל, הצמיג עלול להישחק במהירות. התוצאה – נסיעה לא בטוחה. בין אם אנחנו רואים שהג’אנט עקום ובין אם עולה אצלנו חשד לכך, עלינו לפנות למומחים כדי לבצע בדיקה ותיקון ולא להסתכן בנסיעה לא בטוחה.

תיקון והחלפת ג’אנטים

תיקון הג’אנטים לא תמיד דורש את ההחלפה שלהם. אמנם ישנם מצבים בהם לא תהיה ברירה והפגיעה חזקה כל כך שזה יהיה הפתרון היחיד שיעמוד לרשותנו, אך האפשרות הראשונה צריכה להיות בדיקה לצורך תיקון. עלינו לשים לב שהתיקון שיתבצע הוא לא “פלסטר” אלא תיקון יסודי שיחזיר את הרכב לתקינות מלאה. בכל מקרה, נסיעה עם ג’אנט לא תקין עלולה לסכן חיים.

במידה ולא ניתן לבצע תיקון, יש לפנות לאפשרות השנייה והיא החלפה של הג’אנט. מעבר לכך שנרצה להחליף אותו כדי ליהנות מביטחון מלא על הכביש, יכול להיות שנרצה לשדרג את הרכב. במידה וזו הסיבה לחיפוש אחר ג’אנטים חדשים, נוכל לבחור בג’אנטים מפלדה, מגנזיום, אלומיניום או טיטניום. כל אחד מביא יתרונות וחסרונות ומומלץ להתייעץ במקום עם אנשי מקצוע מנוסים.

תיקון, יישור ג’אנטים ומגנזיום

לא כל פנצ’ריה ומוסך קטן יודעים לטפל באחד הרכיבים החשובים ליציבות הרכב על הכביש. לצורך היישור נדרשות מכונות מתאימות, מכשירים וידע נרחב בתחום. אנשי המקצוע שיבצעו את היישור צריכים להכיר את סוגי הרכבים השונים ולזהות מתי ניתן לבצע תיקון ומתי יש להחליף את הג’אנט הפגוע.

עלינו לדעת כי סוגים שונים של ג’אנטים יטופלו בדרכים שונות. הצוות המקצועי של צמיגי בר יבחן את הפגיעה, יבדוק מהי הדרך הנכונה והבטוחה לטפל בה ויעדכן אותנו בהמלצות. היישור יתבצע במקום באמצעות מכונות ייעודיות ולאחריו הנסיעה תחזור להיות בטוחה.

יש לכם שאלה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

מבצע החודש!

זוג מגבים איכותיים + הרכבה